Συμμετοχή του Σχολείου μας σε Erasmus+ στην Πράγα

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας Τάγιου Ε. (ΠΕ06), Μπούρα Β. (ΠΕ02) και Αραπογιάννη Α. (ΠΕ02) συμμετείχαν σε επιμορφωτικό πρόγραμμα στην Πράγα, Τσεχία στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+/ Δράση KA1- Μαθησιακή κινητικότητα προσωπικού σχολικής εκπαίδευσης,

Το σχολείο συμμετέχει από πέρυσι στο πρόγραμμα και οι εκπαιδευτικοί παρέμειναν στην Πράγα για μία εβδομάδα, αποκομίζοντας σημαντικές εμπειρίες τόσο σε ότι αφορά την εκπαιδευτική διαδικασία όσο και σε ότι αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις και την συνεργασία με εκπαιδευτικούς από άλλες χώρες.

Οι εμπειρίες και οι γνώσεις που προσέλαβαν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας θα γίνει προσπάθεια να διαχυθούν στην σχολική κοινότητα και την τοπική κοινωνία.