Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2023

Στις 27/10/2023, με πολλή χαρά, συγκίνηση, αλλά και περηφάνια  το Σχολείο μας οργάνωσε μια  πολύ όμορφη εκδήλωση, τιμώντας την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Προηγήθηκε η βράβευση των αριστούχων μαθητών και στη συνέχεια ακολούθησε τιμητικό αφιέρωμα  με αναφορές στα γεγονότα του Β Παγκοσμίου πολέμου, προβολή videos, απαγγελίες ποιημάτων και τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου μας. Πολλοί μαθητές μας έλαβαν μέρος και αρκετοί ακόμα συνέβαλλαν υποστηρικτικά στη διοργάνωση της γιορτής και τους συγχαίρουμε επίσης και για τη θετική τους παρουσία  κατά τη διάρκεια της. Την επιμέλεια της γιορτής είχαν ο Καθηγητής Μουσικής του σχολείου Ευστάθιος Μυλωνάς και η Φιλόλογος Ουρανία Τασσοπούλου. Μετά το πέρας της γιορτής ακολούθησε κατάθεση στεφάνου προς τιμήν των πεσόντων ηρώων.