Διάκριση μαθήτριας μας στον Μαθηματικό διαγωνισμό «Δ.ΖΟΥΝΗΣ»

Όταν οι μαθητές μας έχουν στόχους, προσπαθούν και αξιοποιούν τις ικανότητες τους ακόμα και εκτός σχολικού πλαισίου, δεν μπορούμε παρά να νοιώθουμε περήφανοι και τυχεροί!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου Γυμνασίου Αμαλιάδας συγχαίρει την μαθήτρια Ιορντάκε Αθηνά της Α’ τάξης για την διάκρισή της στον 6ο Τοπικό Μαθηματικό Διαγωνισμό «ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΖΟΥΝΗΣ» που διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία  στις 4 Νοεμβρίου 2023 στην Αμαλιάδα.

Η τελετή βράβευσης έγινε το Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2024 στο Αμφιθέατρο της Περιφερειακής Ενότητας Ηλείας στον Πύργο, όπου οι διακριθέντες μαθητές παρέλαβαν τιμητικό δίπλωμα. Διαβάστε περισσότερα για την τελετή βράβευσης ΕΔΩ.

Ευχόμαστε και εις ανώτερα στην αγαπητή μας μαθήτρια και συγχαρητήρια στους γονείς της!