ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΣΥΝΟΙΚΙΑ ΠΑΠΑΚΑΥΚΑ

Στα πλαίσια της συνεργασίας και της εκπαιδευτικής διαδικασίας οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας  κ. Γιαννακοπούλου κ. Βασιλική, κ. Παπαδοπούλου Βασιλική,  κ. Μαρούντα Αντιγόνη και Κουτσιάφτη Σταυρούλα πραγματοποίησαν επίσκεψη στη συνοικία Παπακαυκά και πιο συγκεκριμένα στο σύλλογο ” Άγιος Γεώργιος” και συνομίλησαν εποικοδομητικά πάνω σε θέματα που αφορούν  τους μαθητές/τριες που κατοικούν στην συνοικία Παπακαυκά και φοιτούν στο 3ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας
Ο σύλλογος υποδέχθηκε εγκάρδια την αντιπροσωπεία των εκπαιδευτικών, ενημερώθηκε για τα προβλήματα των μαθητών/τριων  και ειδικότερα   για τη μαθητική διαρροή και τις επιδόσεις τους.  Τέλος ο σύλλογος υποσχέθηκε ότι  τάσσεται στο  πλευρό των εκπαιδευτικών προκειμένου να επιλυθούν τα οποία προβλήματα.
Οι εκπαιδευτικοί ευχαρίστησαν τα μέλη του συλλόγου και όλους τους παρευρισκόμενους και ευχήθηκαν να σχεδιασουν σύντομα και από κοινού μελλοντικές δράσεις .