ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2023

Την Παρασκευή 29 -9 -2023 γιορτάστηκε στο σχολείο μας  η 10η  ημέρα αθλητισμού. Οι μαθητές μας συμμετείχαν σε πρωταθλήματα καλαθοσφαίρισης και πετοσφαίρισης , έμαθαν μια χορογραφία hip hop με τη βοήθεια video ,έπαιξαν μπάντμιντον, περπάτησαν 2023 βήματα μέσα στην πόλη μας με το σύνθημα <Η ΚΙΝΗΣΗ ΔΙΝΕΙ ΖΩΗ>. Δημιούργησαν ζωγραφιές για την δημιουργία αφίσας και συζήτησαν τα οφέλη της άσκησης για την ποιότητα της ζωής όλων μας. Επίσης συμμετείχαν στην πανελλήνια σκυταλοδρομία με έναν αγώνα σκυταλοδρομίας στο χώρο του σχολείου μας όπου περνώντας από διάφορες δοκιμασίες όπως εμπόδια ,παιχνίδι στόχου και σχηματισμό του αρχικού γράμματος του ονόματός τους με σχοινάκια (σαν άτυπο συμβόλαιο δέσμευσης) σχημάτισαν το ΕΥΖΗΝ με σχοινάκια με το μήνυμα τρέχουμε για μία καλύτερη ζωή! Ήταν μια όμορφη μέρα και συνέβαλαν όλοι γι αυτό ,μαθητές και καθηγητές ,όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες.

Πατώντας στο χάρτη μπορείτε να δείτε τη συμμετοχή μας στην πανελλήνια σκυταλοδρομία.

Δαμιανάκη Ελένη ΠΕ11