Σχολική Γιορτή Χριστουγέννων

Το 15μελές συμβούλιο του σχολείου μας, για την τελευταία ημέρα πριν τις χριστουγεννιάτικες διακοπές οργάνωσε και πραγματοποίησε  μια πρωτότυπη γιορτή που απόλαυσαν όλοι οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί. Το εορταστικό πρόγραμμα περιλάμβανε χριστουγεννιάτικα τραγούδια από την σχολική χορωδία, μπουφέ με γλυκά και αναψυκτικά, χορευτικό από μαθήτριες, Άγιο Βασίλη και ξωτικό που μοίρασαν καραμέλες σε μικρούς και μεγάλους και τέλος εορταστικές χριστουγεννιάτικες μελωδίες από μαθητή που εκτέλεσε χρέη DJ!

Όλος ο σχεδιασμός και η οργάνωση της γιορτής υλοποιήθηκε αποκλειστικά από τους μαθητές οι οποίοι επέδειξαν υπευθυνότητα και απέδειξαν ότι μπορούν να συμβάλλουν δημιουργικά στη σχολική κοινότητα.

Υ.Γ. Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τα εξαιρετικά γλυκά που μας ετοίμασαν!

Χρόνια Πολλά!!!