ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΙΔΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ERASMUS+ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ

Στην Ημερίδα Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων Erasmus+ με τίτλο “Ευρωπαϊκά Προγράμματα Erasmus+: Καινοτομία- Ευρωπαϊκή Διάσταση στην Εκπαίδευση”, η οποία διοργανώθηκε από το Αρσάκειο ΓΕΛ Πατρας  και το ΠΕ.ΚΕ.Σ Δυτικής Ελλάδας σε συνεργασία με την την προωθήτρια Ευρωπαϊκών προγραμμάτων και πραγματοποιήθηκε στην  Εστία Επιστημών Πάτρας, παρουσιάστηκε το πρόγραμμα Sustainable cities: past and present”, το οποίο υλοποιεί το σχολείο μας στα πλαίσια δράσεων Erasmus+ KA229. Η παρουσίαση έγινε από τις υπεύθυνες του προγράμματος, καθηγήτριες του σχολείου μας, κ. Τόγια Κωστούλα και κ. Αραπογιάννη Αγγελική. Ευμενή σχόλια για το θέμα, για τις δράσεις και για την καινοτομία που αφορά στην παραγωγή video, ως μέσου πραγμάτωσης προγράμματος με διαδικτυακό- μεικτό τρόπο, εξέφρασαν τόσο το ακροατήριο όσο και η προωθήτρια Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων κ. Σαρλή Έλενα.